Podnośniki pacjenta

Urządzenia do podnoszenia osób leżących

Podnośniki pacjenta pomagają opiekunom w codziennej pielęgnacji osób chorych, stale leżących. Max. waga chorego: od 140 do 170 kilogramów. Kosz w rozmiarze dopasowanym do wielkości i masy pacjenta w zestawie z podnośnikiem. Podnośnik sterowany pilotem i obrotowe kółka sprawiają, że podnośnik pacjenta z łatwością obsłuży nawet jedna osoba.

Podnośnik pozwala podnieść pacjenta i przenieść z łóżka na wózek, fotel lub toaletę. Korzystanie z podnośnika ułatwia rehabilitację pacjenta w łóżku i wymianę pościeli/prześcieradeł, co jest bardzo trudne, gdy pacjent bezwładnie leży. Podnośnik pozwala na transport pacjenta do wanny lub pod prysznic, dodatkowo pielęgnację ułatwiają „kosze” z nieprzemakalnych i łatwych w czyszczeniu materiałów.

wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego podnośnik pacjenta
podnośnik pacjenta
wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego podnośnik pacjenta

Podnośnik pacjenta obrotowy AKS

Podnośnik rehabilitacyjny obrotowy AKS jest przystosowany do przenoszenia osób niepełnosprawnych w łazience. Został zabezpieczony przed działaniem wody i wilgoci. Wąska konstrukcja pozwala na manewrowanie nim nawet w ciasnych korytarzach, i drzwiach. Natomiast niskie nogi umożliwiają wjechanie podnośnikiem bezpośrednio obok łóżka czy wanny na nóżkach. Stabilne, obrotowe ramię z poprzecznym wspornikiem i teleskopowym wysięgnikiem zapewnia bezpieczeństwo użytkowania pacjentowi i nieocenioną wygodę opiekunowi.  

Podnośnik sterowany jest pilotem, posiada jednak funkcję mechanicznej pracy na wypadek braku zasilania. Posiada kółka ze stoperami.  

Podnośnik pacjenta

Najczęstsze pytania naszych klientów

Podnośnik pacjenta jest na czterech obrotowych kółkach, bardzo łatwo nim manewrować i przewozić osobę chorą do łazienki, ubikacji oraz przenosić na wózek, toaletę przyłóżkową itp.

Tak, zawsze pokazujemy na konkretnych przykładach, jak korzystać z podnośnika pacjenta.

Tak, pacjent może siedzieć w chuście/nosidle podwieszony w podnośniku.

Chusta/nosidło to integralna część podnośnika. Pracownik dobierze odpowiednią wielkość w zależności od wzrostu i wagi pacjenta.

Tak. Bez obaw można korzystać z nich przy przenoszeniu pacjenta do wanny czy pod prysznic.

Tak, chusty czyli potocznie nosidła są przystosowane siedzenia/leżenia bez konieczności wyciągania ich spod osoby chorej.

Wąskie przejścia, nawet te o szerokości 70 cm nie stanowią problemu. Większym kłopotem są progi, które lepiej zdemontować, aczkolwiek podnośnik da się lekko podważyć, żeby przez próg przejechać.

Do podnośników przyczepione są akumulatory, które ładuje się raz na kilka dni. Klient otrzymujw kabel z wtyczką do standardowego gniazdka 220V.

Body Smile Fit

wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych i sprzętu rehabilitacyjnego w woj. śląskim

e-mail: kontakt@bodysmilefit.pl

telefon: 799 358 016