Wózki inwalidzkie

W ofercie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego mamy wózki inwalidzkie:

  • standardowe, 
  • wózki inwalidzkie stabilizujące głowę i plecy
  • wózki inwalidzkie elektryczne Wheelie Electric
  • wózki inwalidzkie dziecięce

Wózek inwalidzki dla pacjentów neurologicznych

wózek inwalidzki ze stabilizacją

Wózek inwalidzki stabilizujący głowę i plecy przeznaczony  jest przede wszystkim dla pacjentów z chorobami neurologicznymi wszelkiego rodzaju. Stosowany jest zwłaszcza po udarach mózgu, urazach kręgosłupa czy innych poważnych ograniczeniach w zakresie ruchu.

Jest lekki i zwrotny, co znacznie ułatwia opiekę nad pacjentem. Tylne koła pompowane gwarantują wygodę użytkowania na każdej nawierzchni. 

Samemu pacjentowi natomiast zapewnia komfortową i bezpieczną jazdę. Wyposażony jest w specjalne koła antywywrotne, zagłówek zapinany na rzepy, pasy stabilizujące oraz przedłużone oparcie. 

Wózek stabilizujący posiada przedłużone oparcie z funkcją regulacji kąta nachylenia od 0° do 90° oraz podnoszone podnóżki. Pozwala to na przebywanie pacjenta w pozycji leżącej i półleżącej, ułatwiając odpoczynek, czynności pielęgnacyjne oraz niwelując napięcie mięśni.

Konstrukcja wózka inwalidzkiego stabilizującego wykonana jest z wysokiej jakości ramy aluminiowej.  Dodatkowo została wzmocniona wytrzymałą, podwójną konstrukcją krzyżakową. Zastosowane materiały są odporne na zanieczyszczenia i wodę. 

Ultralekki wózek inwalidzki elektryczny Wheelie Electric

Elektryczny wózek inwalidzki z funkcją bluetooth i radia wraz z głośnikiem. To idealne rozwiązanie dla tych osób, które chcą zachować jak największą samodzielność.  Bateria pozwala na przejechanie ok. 20 km na jednym ładowaniu. Wózek jest sterowany przy pomocy wygodnego panelu z joystickiem i wygodnym wyświetlaczem. Panel umieszczony jest przy podłokietniku. Dzięki rozwiązaniom multimedialnym możliwe jest słuchanie muzyki z telefonu, innego urządzenia bluetooth lub radia. Panel sterownika umożliwia także odbieranie połączeń telefonicznych.

Wózek jest ultralekki  – waży zaledwie 22 kg. Rama krzyżakowa oraz łamane oparcie umożliwiają złożenie wózka do kompaktowych rozmiarów. Odchylane podłokietniki zapewniają natomiast komfort przy przesiadaniu się z i na wózek. 

Wózek został zaopatrzony w kółka przeciwwywrotne.

Maksymalna nośność wózka: 100 kg.

Szerokość wózka po złożeniu: 30 cm.

Wózek inwalidzki dziecięcy

Wózek inwalidzki dziecięcy w rozmiarach 32, 36 i 39 cm.

Dobranie odpowiedniego rozmiaru wózka inwalidzkiego pozwala na większy komfort małego pacjenta, a przede wszystkim na prawidłowe ułożenie i podparcie jego ciała. Wózek inwalidzki dla dziecka ma niższą wagę niż standardowy, dzięki czemu operowanie nim jest dużo łatwiejsze. 

Wózek inwalidzki standardowy

wózek inwalidzki wypożyczalnia

Klasyczny wózek inwalidzki na stabilnej, lekkiej ramie aluminiowej. Z miękkim, piankowym siedziskiem i oparciem. Wygodny do prowadzenia przez opiekuna oraz do samodzielnej obsługi. 

Wypożyczamy wózki inwalidzkie sprawdzonych producentów sprzętu medycznego. 

Body Smile Fit

wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych i sprzętu rehabilitacyjnego w woj. śląskim

e-mail: kontakt@bodysmilefit.pl

telefon: 799 358 016