Wózek inwalidzki

W ofercie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego mamy wózki inwalidzkie:

  • standardowe, 
  • wózki inwalidzkie stabilizujące głowę i plecy
  • wózki inwalidzkie dziecięce

Wózek inwalidzki dla pacjentów neurologicznych

Wózek inwalidzki stabilizujący głowę i plecy przeznaczony  jest przede wszystkim dla pacjentów z chorobami neurologicznymi wszelkiego rodzaju. Stosowany jest zwłaszcza po udarach mózgu, urazach kręgosłupa czy innych poważnych ograniczeniach w zakresie ruchu.

Jest lekki i zwrotny, co znacznie ułatwia opiekę nad pacjentem. Tylne koła pompowane gwarantują wygodę użytkowania na każdej nawierzchni. 

Samemu pacjentowi natomiast zapewnia komfortową i bezpieczną jazdę. Wyposażony jest w specjalne koła antywywrotne, zagłówek zapinany na rzepy, pasy stabilizujące oraz przedłużone oparcie. 

Wózek stabilizujący posiada przedłużone oparcie z funkcją regulacji kąta nachylenia od 0° do 90° oraz podnoszone podnóżki. Pozwala to na przebywanie pacjenta w pozycji leżącej i półleżącej, ułatwiając odpoczynek, czynności pielęgnacyjne oraz niwelując napięcie mięśni.

Konstrukcja wózka inwalidzkiego stabilizującego wykonana jest z wysokiej jakości ramy aluminiowej.  Dodatkowo została wzmocniona wytrzymałą, podwójną konstrukcją krzyżakową. Zastosowane materiały są odporne na zanieczyszczenia i wodę. 

wózek inwalidzki ze stabilizacją

Wózek inwalidzki dziecięcy

Wózek inwalidzki dziecięcy w rozmiarach 32, 36 i 39 cm.

Dobranie odpowiedniego rozmiaru wózka inwalidzkiego pozwala na większy komfort małego pacjenta, a przede wszystkim na prawidłowe ułożenie i podparcie jego ciała. Wózek inwalidzki dla dziecka ma niższą wagę niż standardowy, dzięki czemu operowanie nim jest dużo łatwiejsze. 

Wózek inwalidzki standardowy

Klasyczny wózek inwalidzki na stabilnej, lekkiej ramie aluminiowej. Z miękkim, piankowym siedziskiem i oparciem. Wygodny do prowadzenia przez opiekuna oraz do samodzielnej obsługi. 

Wypożyczamy wózki inwalidzkie sprawdzonych producentów sprzętu medycznego. 

wózek inwalidzki wypożyczalnia

Body Smile Fit

wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych i sprzętu rehabilitacyjnego w woj. śląskim

e-mail: kontakt@bodysmilefit.pl

telefon:  609 898 300; 510 943 759